Logo
8:00 - 16:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Kemper blog
  3. Rady a tipy
  4. Čím zapálit, nahřát nebo pájet?

Čím zapálit, nahřát nebo pájet?

Původním palivem mobilních hořáků byl benzín, kdy v Česku zlidověl název letlampa nebo let lampa. Benzínové palivo postupně nahradil dostupnější resp. efektivnější propan (butan) + případné další chemické složky zlepšující vlastnosti plamene, tento obsahují plynové kartuše.

 

Plynové kartuše obsahují různá množství a směsi LPG nebo jiných technický plynů. Plynové kartuše dělíme obecně dle typu připojení na propichovací a ventilové, kdy ventilové rozdělujeme dále na plynové kartuše se závitem, s bajonetovým upínáním nebo jako plniče. Všechny námi dodávané plynové kartuše splňují nejnovější normy a vyhlášky včetně nejvyšší čistoty a kvality plynu.

Plynové kartuše mají při správném skladování neomezenou životnost. 

Tzv. letlampy mají široké využití od modelů vhodných pro domácnosti či nenáročnou práci až po profesionální pájecí hořáky s důrazem na efektivitu a maximální odolnost.

 

Při výběru doporučujeme zhodnotit k jakému účelu hořák chcete využívat, kdy mohou být důležité také tyto faktory: dosažitelná teplota, výkon, tvar a velikost plamene, pozice hořáku při použití a ergonomie.

 

Kemper Group díky tradici, inovativnímu přístupu a kvalitě je lídrem v prodeji mobilních hořáků na plynové kartuše.

 

 

Letlampy hobby

Standardní letlampy využívají jako energetický zdroj butan nebo směs propan butanu v propichovacích nebo ventilových kartuších. Letlampa by v podstatě neměla chybět v žádné domácnosti nebo kutilské dílně, využití je široké a relativně bezpečné, včetně jejího ovládání. Všechny letlampy jsou vybaveny regulací plamene a některé také piezo elektrickým zapalováním. Teplota plamene se pohybuje od 1100°C do 1900°C dle druhu plynu a konstrukce letlampy resp. jejího hořáku.

 

 

Letlampy profi

Profesionální hořáky na kartuše resp. profesionální letlampy jsou alternativou ke klasickým hořákům na propan (butan). Profesionální hořáky na kartuše využívají jako energetický zdroj propan, propan butan či speciální směsi LPG včetně aditiv v plynových kartuších s ventilem. Jejich nespornou výhodou je mobilita, přesný stabilní plamen a teplota hoření od 1800°C do 2400°C (dle typu plynu resp. hořáku). Každý hořák je vybaven regulací plamene, piezo elektrickým zapalováním a aretací hoření.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli